52.891
Bearbeitungen
Zeile 169: | Zeile 169: | ||
| align="center" | 2006 | | align="center" | 2006 | ||
| Iserlohn Roosters | | Iserlohn Roosters | ||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 16 | |||
| align="center" | [[Bild:Deutschkanadier.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Wayne Hynes]] | |||
| align="center" | 26.05.1969 | |||
| Calgary, Alberta, Kanada | |||
| align="center" | 2006 | |||
| Schwenninger Wild Wings | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |- bgcolor="#eeeeee" | ||
! 17 | ! 17 | ||
Zeile 177: | Zeile 185: | ||
| align="center" | 2005 | | align="center" | 2005 | ||
| Bridgeport Sound Tigers | | Bridgeport Sound Tigers | ||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 19 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Germany.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Adriano Carciola]] | |||
| align="center" | 19.12.1987 | |||
| Kassel, Deutschland | |||
| align="center" | 2005 | |||
| EJ Kassel | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |- bgcolor="#eeeeee" | ||
! 21 | ! 21 |