52.891
Bearbeitungen
Zeile 217: | Zeile 217: | ||
| align="center" | 2003 | | align="center" | 2003 | ||
| Hamburg Freezers | | Hamburg Freezers | ||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 17 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Canada.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Brent Peterson]] | |||
| align="center" | 20.07.1972 | |||
| Calgary, Alberta, Kanada | |||
| align="center" | 2000 | |||
| SC Langnau | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 18 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Germany.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Andreas Loth]] | |||
| align="center" | 26.02.1972 | |||
| Schongau, Deutschland | |||
| align="center" | 1999 | |||
| VEU Feldkirch | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |- bgcolor="#eeeeee" | ||
! 21 | ! 21 | ||
Zeile 249: | Zeile 265: | ||
| align="center" | 2002 | | align="center" | 2002 | ||
| München Barons | | München Barons | ||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 44 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Germany.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Artjom Kostyrev]] | |||
| align="center" | 13.05.1982 | |||
| Novosibirsk, UdSSR | |||
| align="center" | 2002 | |||
| EC Kassel Junioren (U21) | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 51 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Austria.jpg|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Matthias Trattnig]] | |||
| align="center" | 22.04.1979 | |||
| Graz, Österreich | |||
| align="center" | 2003 | |||
| Djurgardens Stockholm IF | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |- bgcolor="#eeeeee" | ||
! 55 | ! 55 | ||
Zeile 257: | Zeile 289: | ||
| align="center" | 2003 | | align="center" | 2003 | ||
| HC Fribourg-Gottéron | | HC Fribourg-Gottéron | ||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 62 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Sweden.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Mikael Wahlberg]] | |||
| align="center" | 25.07.1972 | |||
| Gävle, Schweden | |||
| align="center" | 2002 | |||
| MoDo Hockey Ornskoldsyik | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |- bgcolor="#eeeeee" | ||
! 71 | ! 71 |