52.891
Bearbeitungen
Zeile 199: | Zeile 199: | ||
| align="center" | 1983 | | align="center" | 1983 | ||
| EHC Essen | | EHC Essen | ||
|- bgcolor="#eeeeee" | |||
! 6 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Canada.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Eric Thurston]] | |||
| align="center" | 23.09.1963 | |||
| Edmonton, Alberta, Kanada | |||
| align="center" | 1986 | |||
| University of Alberta | |||
|- bgcolor="#eeeeee" | |- bgcolor="#eeeeee" | ||
! 7 | ! 7 |