44.898
Bearbeitungen
Zeile 387: | Zeile 387: | ||
| align="center" | 2016 | | align="center" | 2016 | ||
| Hannover Indians | | Hannover Indians | ||
|- bgcolor="#B0E2FF" | |||
! 29 | |||
| align="center" | [[Bild:Flag_of_Germany.png|20px]] | |||
| colspan="2" | [[Adriano Carciola]] | |||
| align="center" | 19.12.1987 | |||
| Kassel, Deutschland | |||
| align="center" | 2017 | |||
| Ravensburg Towerstars | |||
|- bgcolor="#B0E2FF" | |- bgcolor="#B0E2FF" | ||
! 33 | ! 33 |