52.891
Bearbeitungen
Zeile 51: | Zeile 51: | ||
! width="70" | Punkte | ! width="70" | Punkte | ||
|-bgcolor=#BCD2EE align="center" | |-bgcolor=#BCD2EE align="center" | ||
|1.||align="left"| ESG Kassel ||18||||||||217:52||35:1 | |1.||align="left"| ESG Kassel ||18||17||1||0||217:52||35:1 | ||
|-bgcolor=#BCD2EE align="center" | |-bgcolor=#BCD2EE align="center" | ||
|2.||align="left"| EC Bad Nauheim ||18||||||||177:70||30:6 | |2.||align="left"| EC Bad Nauheim ||18||14||2||2||177:70||30:6 | ||
|-bgcolor=#BCD2EE align="center" | |-bgcolor=#BCD2EE align="center" | ||
|3.||align="left"| EC Braunlage ||18||||||||190:67||28:8 | |3.||align="left"| EC Braunlage ||18||14||0||4||190:67||28:8 | ||
|-bgcolor=#BCD2EE align="center" | |-bgcolor=#BCD2EE align="center" | ||
|4.||align="left"| Hamburger SV ||18||||||||176:104||25:11 | |4.||align="left"| Hamburger SV ||18||12||1||5||176:104||25:11 | ||
|-bgcolor=#BCD2EE align="center" | |-bgcolor=#BCD2EE align="center" | ||
|5.||align="left"| | |5.||align="left"| EC Nordhorn ||18||7||2||9||102:105||16:20 | ||
|-bgcolor=#CAE1FF align="center" | |-bgcolor=#CAE1FF align="center" | ||
|6.||align="left"| | |6.||align="left"| HC Zweibrücken ||18||8||0||10||116:139||16:20 | ||
|-bgcolor=#CAE1FF align="center" | |-bgcolor=#CAE1FF align="center" | ||
|7.||align="left"| | |7.||align="left"| SC Solingen ||18||7||1||10||120:125||15:21 | ||
|-bgcolor=#CAE1FF align="center" | |-bgcolor=#CAE1FF align="center" | ||
|8.||align="left"| ERC Westfalen Dortmund ||18||||||||75:221||4:32 | |8.||align="left"| VERC Lauterbach ||18||3||0||15||48:222||6:30 | ||
|-bgcolor=#CAE1FF align="center" | |||
|9.||align="left"| TV Jahn Wolfsburg ||18||2||1||15||80:196||5:31 | |||
|-bgcolor=#CAE1FF align="center" | |||
|10.||align="left"| ERC Westfalen Dortmund ||18||2||0||16||75:221||4:32 | |||
|} | |} | ||