44.891
Bearbeitungen
K (→Trivia) |
|||
Zeile 77: | Zeile 77: | ||
!style="background:LightSkyBlue" colspan="1" align="center"| bekannt durch | !style="background:LightSkyBlue" colspan="1" align="center"| bekannt durch | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mike Collins]] || Vernon Vipers || 2008-2009 || Kassel, Krefeld, Ingolstadt | ||
|- | |||
| Sahir Gill || Vernon Vipers || 2008-2009 || Augsburg | |||
|- | |||
| [[Curtis Gedig]] || Vernon Vipers || 2009-2010 || Bremerhaven, Kassel | |||
|- | |||
| Jordan Heywood || Merrimack College || 2010-2011 || Heilbronn, Dresden | |||
|- | |||
| Matt Fraser || Providence Bruins || 2013-2014 || Augsburg | |||
|- | |||
| Mike Moore || Providence Bruins || 2013-2014 || Bremerhaven | |||
|- | |||
| [[Jack Downing]] || Providence Bruins || 2013-2014 || Kassel | |||
|- | |||
| Jonathon Blum || Iowa Wild || 2014-2015 || München | |||
|- | |||
| Carson MacMillan || Iowa Wild || 2014-2015 || Bremerhaven | |||
|- | |||
| Kris Foucault || Iowa Wild || 2014-2015 || Wolfsburg, Ingolstadt, Eisbären Berlin, Iserlohn | |||
|- | |||
| Brett Bulmer || Iowa Wild || 2014-2015 || Ingolstadt, Freiburg, Hannover Indians | |||
|- | |||
| [[Jamie MacQueen]] || Iowa Wild || 2014-2015 || Crimmitschau, Kassel, Berlin, Schwenningen, Iserlohn | |||
|- | |||
| David Steckel || Iowa Wild || 2014-2015 || Nürnberg | |||
|- | |||
| Riley Brace || Iowa Wild || 2014-2015 || Ravensburg | |||
|} | |} | ||